خبر شماره: 534 | تاریخ انتشار: دوشنبه 1397/11/15 - ۱۴:۵ | بازدید 219 | نویسنده : مریم کلانتری

استخدام ماما در کلینیک و بیمارستان و باورهای غلط این داستان

استخدام ماما در کلینیک و بیمارستان و باورهای غلط این داستان

با پیشرفت تکنولوژی باید دید خود را درباره استخدام عوض کنیم و منتظر استخدام در دولت نباشیم. یک ماما می تواند یک کسب و کار مستقل داشته باشد.

برای استخدام ماما در کلینیک زنان و بیمارستان، باورهای غلطی  موجود است که در اینجا باید مورد توجه باید قرار گیرد. اگر شما هم ماما هستید این موارد را بررسی و مدنظر نظر قرار دهید.

ورود فناوری اطلاعات در زندگی 
با ورود فناوری اطلاعات به زندگی بسیاری از مقوله ها تحت تاثیر قرار گرقته است و کسب و کارها هم از این جهت استثنا نیستند . در حال حاضر نوع شغل ها و بیزینسها در حال تغییر هستند و It ردپای و تاثیر خود را در همه کسب و کارها گذاشته است . حدود 10 سال پیش فیس بوک وجود نداشت و 10 سال قبلتر از آن اینترنت نداشتیم . پس در آینده نزدیک باید منتظر تحولات زیاد و شگرفی در مقوله های زندگی و روشهای کسب درآمد باشیم.

نقش فناوری اطلاعات بر مشاغل
درمقوله استخدام نیز شاهد اتفاقات و دیدگاههای جدید هستیم . یک روز پس از مدتی با تفکری عمیق متوجه شدیم که عکاسی پرسنلی با یک دستگاه انجام میشود، با حدود 10 هزار تومان . وقتی به  مرکز پلیس +10 مراجعه کردیم دیدیم  یک عکس در چند ثانیه گرفته شد و هیچ شخصی هم پشت دستگاه نیست.  اسکناس را در دستگاه می فرستیم و خودمان دکمه ای میزنیم و عکس گرفته میشود، نقش عکاس به عنوان یک مغازه دار که عکس پرسنلی می گیرد کم رنگ شد.

روز دیگری می بینیم آژانسهای تاکسی تلفنی دیگر در محل جمع شده اند و جای خود را  مثلا به خدمات تولد کودکان داده اند . شغلی جدید ایجاد شده و شغل دیگر با تکنولوژی آنلاین جایگزین تاکسی تلفنی شده است، نقش استخدام عکاس و استخدام راننده حتی در اداره های بزرگ حذف شده است، و مشاغل جایگزین گردیده است. امروزه با یک تلفن می توان بسیاری از مایحتاج خود را به جای رقتن به مغازه ها تهیه کرد. در آینده نزدیک بسیاری از مغازه ها ازرونق امروزی خواهند افتاد و تبدیل به انبار جهت نگهداری کالاها خواهند شد تا محل خرید.  به غیر از تغییر در ارائه کالا در آینده نزدیک خدمات نیز به صورت دیگری ارائه می شوند.


تاثیر فناوری اطلاعات بر مقوله استخدام
این تغییرات را در همه جا شاهد خواهیم بود در چند سال آینده قطعا دیگر قرار نیست دولت استخدام کند و به خاطر بیکاری در اداره ها حقوق بدهد. در آینده  بسیاری از کارها به بخش خصوصی واگذار می شود. نگرش خود افراد نیز نسبت به اشتغال تغییر می یابد. بسیاری از شغلهای مهارت محور شکوفا خواهد شد و افراد برای خدمات گرفتن فقط به ادارات و ارگانها وابسته نخواهند بود . در آینده کسانی که بر روی مهارت فردی خود در شغل مورد علاقه تمرکز نداشته باشند موفق نخواهند بود.

کاریابی و استخدام ماما
آری استخدام ماما هم شامل همین تغییر و تحولات قرار گرفته است .و وقت آن است که جامعه مامایی با تکیه بر تواناییهای خود و عدم تکیه به دولت و با آگاه سازی و روشن شدن تواناییهای ماماها برای عموم مردم ، به آنها ارائه خدمات نماید.  یک ماما  نمی تواند  در خانه بماند تا شاید یک اداره و یا یک کلینیک زنان او را استخدام  کند، بلکه با اقزایش روزافزون علم و تواناییهای خود باید به دنبال خدمات رسانی مفید باشد. برای مثال ماما ها در مراکز یوگای بارداری و یا استخر بارداری اطلاعات خود را به شغل تبدیل کرده تا کسب روزی کنند .
برای استخدام ماما باید چاره های جدیدی اندیشیده شود و مادران و بارداران از دانش ایشان در جایگاه درست استفاده کنند و با ماماها مشاوره بارداری با ماما  داشته باشند. استخدام ماما در یک مرکز بزرگ لزوما راه چاره استخدام نیست با کسب و کار مستقل حتی می توانید کسب درآمد بیشتری کنید و زمان آزاد بیشتری را هم برای مطالعه و پیشبرد دانش خود به عنوان ماما داشته باشید. 
شما هم به عنوان یک ماما وقت آن است که به مقوله استخدام ماما از زاویه دیگری نگاه کنید و به علم و تواناییهای خود تکیه  و شروع به ارائه خدمات کنید. پیشنهاد می کنیم  اینجا پس از مطالعه صفحه ماما هستم ثبت نام کنید .

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب

هنوز امتیازی ثبت نشده است.

اخبار مرتبط


درباره نویسنده


مریم کلانتری

پشتیبانی سایت یک ماما و کمک به خانمها به من انرژی خوبی میده

نظر کاربرها

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

x