خبر شماره: 537 | تاریخ انتشار: يکشنبه 1397/11/28 - ۱۳:۵۳ | بازدید 5280 | نویسنده : خانم بهرامی

مراکز یوگای بارداری

مراکز یوگای بارداری

امروزه رشته مامایی با توجه به ارتباط مستقیم و تنگاتنگ با زنان و مادران، بسیاری از نیازهای جسمی و روحی آنها را پوشش می دهد. بنابر این یک ماما با بالابردن اطلاعات و مهارت شغلی، توامندسازی خود در زمینه های شخصیت ، اعتماد به نفس و برقراری ارتباط می تواند در بسیاری از جهات آموزشی، مشاوره و درمان به مددجویان خدمات ارائه دهد و در نتیجه کسب و کار خود را توسعه دهد و منتظر استخدام ماما در مراکز دولتی نماند. یکی از این فرصتها و توانایی ها، ارائه دوره های ورزش در بارداری و مخصوصاً یوگای بارداری است (در مراکز یوگای بارداری) . با توجه به فواید ورزش یوگا در بارداری امروزه مادران بسیاری مشتاق شرکت در دوره های مراکز یوگای بارداری هستند.

فواید ورزش یوگا در بارداری:

 • تناسب اندام در دوران بارداری و پس از آن و جلوگیری از اضافه وزن
 • سپری کردن راحت دوره بارداری و به حداقل رساندن مشکلات این دوره
 • افزایش قدرت و استقامت ماهیچه های بدن و انعطاف پذیری
 • آرام شدن جسم و ذهن
 • کاهش تهوع و استفراغ دوران بارداری
 • حفظ آرامش در هنگام درد و لحظه زایمان
 • پیشگیری و درمان افسردگی حین و پس از بارداری

تمرینات هوازی

آماده کردن بدن، رحم، شکم و حفره لگنی برای زایمان از طریق تمرینات تنفسی:

یوگـا نه تنـها برای مادر مفید اسـت اثرات مثبتی نیز روی جنین دارد زیرا تمرینـات یوگا باعث میشود جنین اکسـیژن و هورمون اندروفین بیشـــــتری دریافـت کند. البته حرکات یوگا بایستی در طول بارداری زیر نظر پزشک انجام گیرد و از انجام حرکاتی که همراه درازکشیدن روی شکم هستند، خودداری شود.

یوگا بارداری

کلاسهای یوگا بارداری در مراکز مشاوره مامایی ( مراکز یوگا بارداری مستقر در مراکز مشاوره مامایی) توسط ماماها ارائه می شود .

یوگا در بارداری از چند ماهگی

اگر مادر قبلا سابقه فعالیت یوگا را نداشته است می تواند از سه ماهه دوم بارداری فعالیت را شروع کند البته اگر بارداری از طریق لقاح خارج رحمی یا IVF است با مشورت پزشک و یا ماما میتواند برای شروع یوگا تا هفته 20 بارداری صبر کندو دلیل آن این است که بارداری حتمی شود و با توجه به احتمال چند قلویی خطر سقط زیاد نشود بنابراین بهتر است تا هفته 20 صبر شود .اگر مادر تصمیم دارد در سه ماهه اول بارداری یوگا انجام دهید به تمرینات آرام بخش و تنفسی بپردازد و در صورتی که پیش از بارداری نیز یوگا انجام میداده بهتر است در این مرحله حرکات را آرامتر انجام دهد.

با توجه به نکات ذکر شده بسیاری از زنان قبل از بارداری و در حین آن مشتاق به شرکت در کلاسهای یوگای بارداری هستند و چه بهتر که جایی آموزش ببینند که علاوه بر مهارتهای ورزشی مهارتهای لازم دوران بارداری و آمادگی جهت مقابله با کوچکترین خطرات احتمالی در حین انجام حرکات ورزشی را نیز داشته باشند . بسیاری از مراکز مشاوره مامایی دوره های یوگای بارداری را برگزار می کنند و یک مامای متبحر علاوه بر آموزش یوگا مادران را از نظر سلامت مادر و جنین ارزیابی و مطمئن می سازد . یکی از بهترین مراکز مشاوره مامایی در تهران که دوره یوگای بارداری را برگزار می کند مرکز سلامت مادران زیر نظر خانم فیروزه روستا کارشناس ارشد مامایی و فارغ التحصیل رشته مامایی از فرانسه هستند، می باشد.

آدرس پیج اینستاگرام خانم روستا

آدرس سایت خانم روستا

اخذ مجوز آموزش یوگا در بارداری

شرایط اخذ مجوز جهت تدریس دوره یوگا بارداری توسط یک ماما:

 • گذراندن دوره 6 ساعت آموزشی آمادگی زایمان
 • شرکت در دوره های تکمیلی یوگای بارداری

اگر شما هم در مراکز یوگا بارداری خدمات ارائه می دهید می توانید در سایت یک ماما خدمت خود را ثبت و تعداد بیشتری از مددجویان را جذب مراکز یوگا بارداری خود نمایید

راه های ارتباطی با ما ایمیل ارتباطی: yekmamaa@gmail.com شماره تماس: 09135388214

امتیاز شما به این مطلب

امتیاز 4.33 از 3 رای

درباره نویسنده

نظر کاربرها

 • shoko
   مراکز یوگای شهرستانها رو هم معرفی کنید.

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

هوش جنین

تاریخ برگزاری: الی
هزینه: 60000 تومان
پیش ثبت نام: 3600 تومان
مشاهده و ثبت نام

آمادگی زایمان

تاریخ برگزاری: 1399/10/1 الی 1399/10/30
هزینه: 350000 تومان
پیش ثبت نام: 21000 تومان
مشاهده و ثبت نام
x