خبر شماره: 559 | تاریخ انتشار: جمعه 1399/4/13 - ۱۷:۰ | بازدید 310 | نویسنده : خانم بهرامی

کلاس آنلاین بارداری

ماما همراه آنلاین

یادمه اوایل مهاجرتم بود و خیلی هم به زبان آشنایی نداشتم. دوری از خانواده و دوستان تا حد زیادی برام قابل هضم نبود. حدود دو ماه از جا افتادنمون توی خونه جدید می گذشت که متوجه شدم باردار هستم. بارداری که به نظر خودم ناخواسته بود و اصلا انتظارش و نداشتم. همسرم بخاطر مشغله کاری بیشترین زمان روز و بیرون منزل بود و با این شرایط من هم نمی تونستم تا مدتی دنبال شغل باشم. در نهایت در ماه های آخر بارداری که خیلی هم دور نبود مجبور به گرفتن مرخصی می شدم که عقلانی نبود برم سر کار...

اوایل توی تنهایی گریه می کردم. سعی می کردم ناشکری نکنم اما برای بارداری اصلا آمادگیش و نداشتم. بخاطر اختلاف ساعت مجبور بودم تا دیر وقت بیدار بمونم تا بتونم ارتباط با خانواده داشته باشم و کمی برام دلگرمی باشند. از اوضاع و شرایطم براشون می گفتم و خواهرم علائم و یادداشت می کرد و با یکی از دوستانش که یک ماما بود برام سوال می پرسید و در نهایت پاسخ ها رو به دست من می رسوند.

توی شرایطی که زبان نمیدونستم خیلی منطقی نبود جهت مشاوره حضوری برم مطب یک ماما یا پزشک. ترجیح می دادم همسرم در ماه یکبار مرخصی بگیره و بتونیم با هم بریم تا هم در کنارم باشه و هم برام حکم مترجم و داشته باشه که البته اگر می تونست مرخصی بگیره.

کسانی که تجربه بارداری و زایمان و دارند می دونند که بخصوص برای فرزند اول حجم سوالاتی که ممکن براتون پیش بیاد زیاد هست. یکی از راه کارهای من جستجو در گوگل بود که در نهایت همه سوالات به این ختم می شد که: خیلی بستگی به شرایط مادر باردار و جواب آزمایشات داشت.

اواخر ماه دوم بارداری بود که خواهرم گفت می تونم به صورت آنلاین وارد کلاس مشاوره دوستش که یک ماما بود بشم و همه سوالاتم و بپرسم.

ماما همراه
ماما همراه

کلاس آنلاین بارداری

درخواست ماما همراه

شاید بنظر کمی عجیب باشه اما تجربه فوق العاده ای بود. از کشوری دیگه که بتونم یک ماما همراه داشته باشم اون هم به صورت آنلاین و به زبان مادری خودم.فردی که متخصص این کار باشه می تونه دلگرمی فوق العاده ای برای شما داشته باشه.

تمام نتایج آزمایشات و براش می فرستادم و با حوصله به تک تکشون پاسخ می داد. بهم مشاوره غذایی می داد در اکثر مواقع مورد نیاز من آنلاین بود.یک زمان هایی که بسیار غمگین بودم پا به پای من آنلاین می موند تا من آشپزی کنم و در باره کالری غذاها و خواص اون ها با هم صحبت میکردیم. به خودم که می آمدم می دیدم ساعت ها گذشته بدون اینکه من کوچکترین احساس غربت یا دلتنگی زیادی داشته باشم. به هر حال طی مدت بارداری صمیمت ما بیشتر و بیشتر شد تا حدی که یادمه برای نامگذاری فرزندمون هم از یک ماما مشاوره گرفتم.

ممکن است در ابتدای راه کمی تردید داشته باشید اما من با ماما خصوصی تجربه فوق العاده ای داشتم. زایمانم به خوبی انجام شد و من صاحب یک پسر خوشگل شدم. امروز که این خاطرات و مرور می کنم آرتیمان 4 سالش هست و به کمک ماما همراه ما منتظر دختر نازنینمون هستیم. من باردارم و در ماه 7 به سر می برم. همچنان ماما همراه دارم و دوست داشتم این تجربه زیبا و با شما به اشتراک بگذارم.

جالب تر اینکه شنیدم امروزه ماماهای هم زبان خودتون و هم میتونید از سایت یک ماما پیدا کنید و باهاشون در ارتباط باشید. اینجوری برای زایمان هم می تونند در کنارتون باشند.

ماما همراه
ماما همراه

امروزه سایت ها و شبکه های بسیاری هستند که دارای خدمات بارداری برای مادر و نوزاد را در دستور کار خود دارند. سایت یک ماما نیز این قابلیت را دارد تا در کلاس آنلاین مامایی در سراسر دنیا به شما خدمات بارداری را ارائه دهد.

خدمات سایت یک ماما

همان طور که درباره یک ماما گفته شده :قصد ما دریک مامااین است که یک مرکز سلامت و بهداشت زنان در سراسر ایران داشته باشیم همچنین یک منبع قدرت برایاستخدام ماما، کسانی که حداقل چهار سال از زندگی خودشان را صرف یادگیری مسائل مربوط به زنان، باروری، سلامت، بهداشت تولید مثل و خانواده کرده و در رشته مامایی تحصیل کرده اند، تا بتوانند خدمات خود را ارائه بدهند.از این رو یکی از بخش های مهم کاری خود را به مشاوره تلفنی, حضوری و آنلاین اختصاص دادیم.

در مشاوره های تلفنی که مدتی بسیار زیاد مرسوم بود پس از مدتی از رونق خود افتاد . چرا که بودند بسیاری که میخواستند وضعیت جسمانی خود را به ماما همراه خود نشان دهند و یا خواندن جواب آزمایش از پشت تلفن برایشان کمی مشکل بود. از این رو ما در سایت یک ماما برایتان مشاوره آنلاین بارداری را فراهم آورده ایم.

امکانات کلاس آنلاین بارداری

ماما همراه
ماما همراه

برخی از امکانات کلاس آنلاین

 • امکان برقراری تماس تصویری با فعال کردن وبکم
 • امکان اشتراک گذاری تصاویر
 • امکان آپلود فیلم های آموزشی و مشاوره ای
 • امکان برقراری میکروفون و پخش صدا در صورت نیاز
 • اختیاری بودن زمان برگزاری کلاس مشاوره
 • مشاوره با یک ماما به صورت غیر حضوری از منزل شما به مطب
 • امکان ضبط جلسه مشاوره

هدف از برگزاری کلاس آنلاین بارداری

کلاسهای بارداری آنلاین با اهداف زیر تشکیل میشه

 • 1️⃣افزایش توانمندی مادران باردار
 • 2️⃣کاهش تعداد مراجعه به مراکز درمانی و کاهش هزینه ها
 • 3️⃣کاهش پیامدهای بد بارداری مثل:چاقی، شل شدگی واژن ،گودی کمر ،قوز پشتی،کمر درد و لگن دردها و .....
 • 4️⃣افزایش سطح سلامت خانوادگی
 • 5️⃣کاهش تنشهای بین زوجین
 • 6️⃣پاسخگویی به تمام سوالات مادران باردار
 • 7️⃣کمک به انتخاب نوع زایمان و بیمارستان

و کلی فایده دیگه😊😊😊😊😊

با کمترین هزینه از توی خونه خودتون دور از کرونا به راحتی تو کلاسهای آنلاین شرکت کنید از هرجای ایران

( اگر در ماه های اول بارداری هستید و علائمی شبیه سرگیجه و حالت تهوع زیاد دارید و برای خروج از منزل مشکل دارید حتی می توانید از منزل خود در حالی که روی تخت دراز کشیده اید و در حال استراحت هستید مشاوره بارداری داشته باشید, جذاب نیست ؟؟؟؟ )

- در سایت یک ماما اگر باردار هستید و یا قصد بارداری دارید می توانید درخواست ماما همراه بدهید.لینک رزرو ماما خصوصی را در اینجا برایتان می گذاریم.

در این صورت اگر می خواهید بیشتر درباره ماما همراه بدانید اینجا همراه ما باشید.

- اما اگر در سایت یک ماما می خواهید به عنوان ماما عضو شوید از این لینک اقدام کنید. ما محدودیت زمانی و مکانی هم نداریم. چه آنلاین و چه حضوری در کنارتون هستیم.

امتیاز شما به این مطلب

امتیاز 5 از 3 رای

درباره نویسنده

نظر کاربرها

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

x